Projekt srdce, Club21, Missiva, EŠV, Ekologické produkty

Proč Projekt srdce?

 

Všechny státy každoročně zpracovávají tuny zpráv o stavu životního prostředí. Přesto dál zneužíváme pří­rodní zdroje, zne­čišťujeme a deva­stujeme přírodu.

Bereme jako jednu z mnoha informací úbytek pitné vody, zákaz koupání v kempech, odumírání půdy, stromů, živočichů, lidí, ... 

Mrtvá půda jen těžko vstřebává vodu, proto tak dlouho stojí voda při povodních na loukách a na polích. Nestačí čekat na pomalá a těžkopádná rozhodnutí politiků, volících mezi zlepšováním životního prostředí a mezi pohodlím a penězi. Je na každém z nás, abychom ovlivňovali své okolí osobním příkladem, co nakupujeme, co používáme, podle čeho vybíráme výrobky i jejich obaly. 

Proč prát v pracích prostředcích bez fosfátů? Že na prací prášek, obsahující fosfáty, nemají děti alergii, to může být pravda. Vždyť fosfát je jen hnojivo. Jde ale o množství. I léky v malém množství léčí a při předávkování zabíjí! Víte, kolik fosfátů nateče každý den z praček z jednoho paneláku, z jedné ulice, z jednoho docela malého města?

Víte, kolik fosfátů to bude za týden, za měsíc, za rok, za jednu generaci "civilizovaných inteligent­ních lidí"? My jsme si používáním těchto fos­fátových přípravků tak "pohnojili" planetu, že se nemáme v čem koupat. Rybníky měníme z nutnosti za chlórované bazény. Takže děti nemají alergie a ekzémy z pracích prášků, ale ze zelené husté zahnívající vody, protože přemnožené řasy a vodní rostliny hubí i své spotřebitele - vodní živočichy. Zatím ještě máme co pít. Ale pokud nezměníme svůj postoj k přírodě, k životu - statistik se za pár let naše děti nejen nebudou mít kde koupat, ale nebudou mít ani co pít! Naučme se cit­livě vnímat hlas přírody. Je tady pro nás, ale také pro příští generace.

Projekt srdce, Club21, Missiva, EŠV, Ekologické produkty

 

Děkujeme všem, kteří používáte prací program Permon

nebo jiný bezfosfátový prací přípravek.

 Prací program Permon, Projekt srdce, Club21, Missiva, EŠV, Ekologické produkty