Diskuzní fórum pro veřejnost

 

Zde můžete pokládat různé dotazy k tomuto projektu,

které vás posunou k Vašemu nejlepšímu rozhodnutí.

Též se ptejte na řešení vašich starostí i radostí.

Projekt srdce je velice široká nabídka možností....

  

Zadejte vaši otázku:

Re: Re: Cukrovka a Vitatonic+Fytotonic

Míša | 22.11.2011

Moc děkuju za odpověď,předám dál.Přeji hezký večer Míša

Permon

Dana | 06.11.2011

Dobrý den, ráda bych se zeptala na možnost střídání pracích prostředků. Vyčistila jsem pračku permonem D dle návodu a začala prát v Permonu (Permon U + Z + B) a byla nadmíru spokojená, jak je prádlo krásně čisté a voňavé. Bohužel, naše 5-ti měsíční miminko se po něm osypalo (po tělíčku i na pohlavních orgánech :( - mám látkové plenky) - a to jsem dala extra máchání, takže se musím vrátit k Lovele. Pro nás bych ale ráda pokračovala v praní v Permonu, je prosím možné střídat Permon a Lovelu bez pročišťování pračky po každém praní v Lovele? Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den.


Re: Permon

Jitka | 09.11.2011

Máte jistotu, že to bylo z permonu? Permon je z enzimů. Permon je bez fosfátů, fosforantů a zeolitů(Lovela něco z toho obsahuje, ještě k tomu je to prášek, nerozpustné části zůstávají v prádle, usazují se v pračce). Které jste použila máchadlo? Missiva má i bez parfému. Nemohlo to být z něšeho jinýho, v tomto období (3.-6.měsíc) rádi začínají ekzémy. Může to být i z hadrových plinek. Jestli kojíte, nebo dítě něco snědlo, může být na to alergické(v dnešní době jsou alelgie na různé věci).
V prádle také jsou zbytky prášků z minulých praní. V čem dítě koupete? Pětiměsíčnímu miminku stačí jen ve vodě, popř. zadeček mýdlem, může se stát, že někdo moc ošetřuje děckou pokošku dším možným a dítě strácí ochrannou vrstvu na kůži, pak se může osypat). Nátíráte dítě krémem a jakým? Od Missivy nebo z obchodu, kolik má parfemace, miminko by nemělo mít s parfemací, nebo jen s minimálí parfemací (v obchodě je rády dávají i do děckých přípravků).
Když budete střídat Lovelu a prášek, budete muset častěji čistit pračku, a do praní vám příjdou vždy zbytky z minulé pračky, tzn, při praní při prní v Permonu, vám tam půjdou zbytky z Lovely.

Re: Re: Permon

Dana | 12.11.2011

Myslím, že to bylo z permonu, samotnou mě to překvapilo. Nejedla jsem nic jiného než obvykle, pouze jsem změnila prací prostředek a vyrážka po tělíčku byla do týdne tady. Do permonky dávám permon U + permon B + permon Z, máchadlo nedávám, to jsem zkusila jen jednou právě na plínky, sice pak krásně voněly, ale malý byl na zadečku celý zarudlý. A z látkových plínek taky nemyslím, že to bude, protože je používám úplně od začátku a nikdy se mu nic neobjevilo.

Dítě koupeme ve vodě, výjimečně přidáváme Delfínek od Eone, žádné mýdlo nepoužíváme. Ani parfémované ubrousky, vždy po stoličce umývám pod tekoucí vlažnou vodou.

Takže mě opravdu nenapadá, z čeho jiného než z permonu by to mohlo být, když k žádné změně nedošlo, ale jak říkám, samotnou mě to mrzí, protože jsem s Permonem maximálně spokojená.

Lovela skoro nic nevypere, ale zase na druhé straně se mi po ní neosype ani není zarudlý :/

Re: Re: Re: Permon

Jitka V. | 14.11.2011

Permon pomáhá o exemů, tak se mi nechce věřit, že je to z toho, zkuste, jak píše paní dávat menší množství gelu+jen B percrbonátna barevné a B na bílé(v coloru už je Z vevnitř). Máchadlo nepoužívejte, nic nebo trochu octa. Zkuste dítě natírat krémy od Missivy. Můj syn na zadečku exem neměl (jenže já měla papírové), pořád se budil a škrabal. I když se mě líbyla myšlenka půl napůl hadrové plínky a papírové plínky, nzvládla jsem ji realizovat. Jen když byly děti větší dostaly na noc hadrovou, aby to cítily. Snad se to vyřeší.

Re: Re: Re: Re: Permon

jitka V. | 14.11.2011

Třeby se to sklidní. Ještě mě napadá, že to mohlo být změnou-psychycky. Syn má nyní astma (exem už nemívá, jen vyjímečně), a reaguje např. dusivé kašle začátek školního roku, pár dnů a je v pohodě, nebo chodil v lednu po městě na tříkralovou koledu a vpohodě, ale po jízdě šalinou (kterou jezdí vyjímečně se rozkašlal.....Když se ho něco dotkne, když se na něco zlobím, může se stát, že se počurá v noci, i když už dávno se nepočurává... Hodně sil a pevných nervů!

Re: Re: Re: Re: Permon

Veronika 15.11 2011 | 15.11.2011

Dobrý den , mám roční holčičku a ta mi do nedávna trpěla exemy od té doby co peru v pracím programu permon , tak exem vymyzel . Mám ještě 4 ročního syny a ten se opravdu osypával i po čůrání byl tak citlivý. Nemyslím že se miminko osypalo po permonu já by spíše vynechala máchadlo parfemované a nahradila ho neparfemovaným . Děti opravdu reagují na cokoli .

Re: Permon

Jitka | 09.11.2011

Není to jednoduché dítě s exemem, syn byl celý, kromě zadečku slitý(měla jsem papírové pleny), rozškrabaný do krve.
V prvé řadě jsem mu musela pročistit tělíčko.
Zkuste prosím vydržet u permonu, a ošetřovat pokožku dítěte.
A zkuste, jestli kojíte pít vitatonic a fitotonic.
V kameném obchodě přípravek na praní pro mimi nehledejte(obsahují fosfáty,fosfonáty, zeolity (ty podporují exem), takže by se exém určitě ještě zhorší. V dnešní době jsou složení na praní hlídány nejvíc u ekol. firem. Hodně štěstí!

Re: Permon

Jitka | 09.11.2011

Pračka se může čistit Médiem, pak další pračku pustit jen s vodou, aby se vyčištěné zbytky odplavily(nebo můžou jít do dalšího praní do prádla. Záleží, jak jste měla znečištěnou pračku,mohlo to jít do prádla a dítě se osypat.
Nebo B+Z. Také pak pustit další pračku s vodou.
Missiva má nový Permon Color. Při normální tvrrdosti vody se nepřidává Z. Jen B percarbonát na barevné a B na bílé. Popř. se přidá D podle znečištění.

Re: Permon

Sabina Karásková | 14.11.2011

Dobrý den,
také používáme látkové pleny (u třetího dítěte), v Missivě peru asi rok. Je možné, že exém byl reakcí na máchadlo, a to buďto na parfémovou složku v něm obsaženou, nebo v důsledku podráždění pokožky močí. Máchadlo (obecně) se totiž na plenky nepoužívá - snižuje absorbční schopnosti látky. Aby byly plenky měkčí, do nádobky na máchadlo klasický kuchyňský ocet. Nejlepší je však plenky nepřesušit a vyžehlit (nejlépe párou). Jsou potom měkoučké a neškrábou. Na Permon U by teoreticky vaše dítě nemělo být proč citlivé, snad jen na kyselinu citronovou. Možná by stačilo dávat menší množství gelu...Budete-li mít chuť a odvahu k pokusům, vyzkoušejte :-) Myslím, že to stojí za to - s Missivou skončilo naše několikaleté hledání rozumného kompromisu mezi čistotou, ekologičností a zdravotní nezávadností. Přeji pěkný den.

Záznamy: 31 - 40 ze 55
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek