Studnice u Hlinska 27.11.2010

Kulíšek v srdci Vysočiny

Poslední, letos již třetí, zábavné a sportovní odpoledne pro děti se konalo v sobotu 27. listopadu 2010 ve Studnici poblíž Hlinska. Hlinecko je zapsáno v povědomí mnoha lidí jako centrum národopisného folkloru a památek lidové architektury na Vysočině. A nedávno se masopustní průvod z Hlinecka zapsal dokonce do kulturního dědictví UNESCO.

Hlinecko a Vysočina je i domovem pořadatelů – poradců firmy Missiva, kteří pracují v týmu BBK. Toto oblíbené setkávání dětí, rodičů či prarodičů, má za úkol kromě zábavy, také seznámit co nejvíce mladých rodin s ekologickými produkty od Missivy.

Pro děti, rozdělené do tří družstev, byly připraveny různé hry, soutěže, malování, zpívání i tancování. Po každé disciplíně byly odměněny sladkostmi, drobným dárkem, hračkou. Zlatým hřebem a závěrem odpoledne bylo losování zákaznických karet s nalepenými Kulíšky. Losovaly samozřejmě děti, a mezi sebe si rozdělily 21 cen - plyšové hračky, penály, čepice s kšiltem atd. S prázdnou neodešlo žádné dítě. Na úplný závěr si děti vytahovaly z kouzelného pytle všelijaké drobnosti, počínaje hračkou, konče cukrovinkou.

Opravdu bohatá účast (téměř 40 dětí od 1,5 do 12 let, doprovázené rodiči nebo prarodiči) zaplnila rozlehlý sál nad hasičskou zbrojnicí a potěšila nás, pořadatele. Samozřejmě nás těšilo i uznání a poděkování od dospělých účastníků.

Jarmila Kapitánová, Jiří Benák, Miloslava a Pavel Kamenských