Zkušenosti s pracím programem PERMON:

 

Prádlo krásně voní

Veronika Hozová - Oslavany | 12.10.2011

Tak musím říct ,že nic lepšího jsem nepoznala. Prádlo čisté, děti vykoupané v kulíšku a mamka si užívá hřejivou sněhurku, která příjemně hřeje. Supr.

 

utěrky

Monika Strýčková | 04.10.2011

Permon U Color je daleko účinnější než ten dosavadní Permon U. Vyprala jsem tatínkovi utěrky, které byly flekaté a špinavé jako bota. Dříve jsem je musela namáčet do D a B tak na 2 dny a potom teprve vyprat. Tentokrát jsem je vyprala na poprvé bez namáčení s Colorem a přidáním B a D. Zvýšila jsem jen dávku Coloru a přidala program na fleky(prodloužený cyklus). Utěrky byly sněhobílé, u barevných se zjasnily barvy. Děkujeme za Color. Příště to ještě zkusím bez D.

 

Lepší účinnost Coloru

Ivana | 28.09.2011

Permon U COLOR je mnohem účinnější než ten dosavadní Permon U a je stejně drahý, tedy levný. Je na něm uvedeno vyšší dávkovaní, ale to je třeba vyzkoušet, pere úžasně i se stejným dávkováním jako ten původní. My tam ale musíme nechat to vyšší dávkování, kdyby zase někoho napadlo dělat srovnávací testy funkčnosti a dal tam extrémní nečistoty,
aby to vypralo i tuto zátěž.

 

Permon Color

Jara Nejezchleb | 27.09.2011

Posílám svoji vlastní zkušenost s Colorem.

Dělali jsme ovcím pedikůru a to znamená se s každou ovcí pořádně postískat a posadit ji na zadek. Dělá se to nejlépe po dešti u salaše kde je spousta nečistot různého druhu. Po této akci jsou montérky ( na Moravě modráky) hodny vyhození. To byla příležitost prověřit Permon Color s extrémním znečištěním. Do pračky jsem dal zelené montérky + blůzu, béžové plátěné pracovní kraťasy od krve, barevná pracovní trička a ponožky. Dávkoval jsem 30ml Permonu Color a 20ml Perkarbonátu. Neošetřoval jsem žádnou skvrnu, ani jsem dopředu nic nenamáčel. Prací program na 60 stupňů, ten nejdelší, který naše pračka umí. Když jsem vyndal prádlo z pračky, tak jsem byl překvapen čistotou, ale říkám uvidíme, až to uschne. Po uschnutí jsem nenašel jedinou skvrnku ani na montérkách, ani na kraťasech. To prostě nemá vadu.
Díky za takto skvělý výrobek. P.S Máme hodně tvrdou vodu.

Jara Nejezchleb, Kobeřice

 

Permon Color

Anička Nejezchlebová | 24.08.2011

Chci se s Vámi podělit o svoje vynikající zkušenosti s novým Permonem Color. Jeho jméno je trošku zavádějící. Vyzkoušela jsem ho na barevné, kombinované i zcela bílé prádlo s ohromujícím výsledkem. Bez jakéhokoli ošetření Permonem D jsem vyprala velmi špinavé utěrky, manželovi upocené košile (dřív jsem ošetřovala déčkem límečky), kalhoty atd. Permon Color je zase o třídu výš než stávající Permon U (a ten je skvělý). Navíc je jednodušší dávkování, protože nemusím přidávat Permon Z. Mohu jedině doporučit. Anička.

 

Re: Permon Color

Jindra | 25.08.2011

Dávám za pravdu a mám včerejší zkušenost s potahem na madraci.Byl samý flek a už delšího data.Matraci jsme nepoužívali jen příležitostně tak jsem si tohoani tak nevšímala ,bylo na ni vždycky prostěradlo.Ale synek se v noci počural a tak matrac jsem musela vyčistit a při té příležitosti jsem si řekla ,premonku ukaž se .Takže přidala jsem teda i trochu prekarbonátu ale s úspěchem se vypraly i dlouholeté skvrny.Starší syn nevěřícně krouktil hlavou.A útěrky jsou čisté i bez namáčení a na 40stupňů při krátkém 35 min.pracím programu.
Děkuji za color i když jsem byla spokojena s U teď je to jednodušší a lepší.
Jindra

 

Úplne nová skúsenosť

Terézia Kurišová | 01.02.2011

Za celú dobu vedenia svojej domácnosti som vyskúšala snáď už všetko. Teraz, keď sa starám o svojho chorého otca, oceňujem úžasné vlastnosti pracieho programu Permon. Nielen že odstráni škvrny od krvi, exkrementov a jedla z posteľného prádla a oblečenia, ale postupne vybielil i dlhšie používané biele prádlo, ktoré vykazovalo známky zašednutia. Priznám sa, že som bola dosť skeptická pri jeho nákupu, ale realita ma úplne fascinuje. Prosím vás, neverte mi, vyskúšajte. To sa inak povedať nedá!

 

Re: Úplne nová skúsenosť

Martina | 03.08.2011

V Permonu peru zhruba 2 měsíce a stále si k němu hledám cestu, Zpočátku, po vyprání ne příliš špinavého barevného prádla jsem byla nadšená - měkkostí a vůní, prací síla se na tomto prádle pravda neměla moc možností ukázat. Ale po vyprání světlejších kousků, zvlášť oblečení mé dcery, která dokáže za den ušpinit několikero triček a ponožek, mé nadšení začalo opadat. Skvrny zůstávají, takže zkouším další postupy, prádlo předem namáčím nebo nechávám po chvíli praní pračku vypnutou a pak zase zapínám, dokonce jsem na všechny ponožky jednotlivě (vel. 24:-) ) stříkala "déčko" a sypala "béčko". Ani tak není prádlo vyprané dokonale. Tak zvažuji, jestli mám v tomhle trápení, byť ekologickém, pokračovat.

 

Re: Re: Úplne nová skúsenosť

Ivana | 23.09.2011

Vyzkoušjte nový Permon U Color - Color se jmenuje proto, že chrání barvy tkanin, s přidáním Permonu B se používá na bílé prádlo. Děti přišly ze školní družiny a měly džínové kalhoty celé zelené od trávy. Vypadalo to, že jsou na vyhození. Tak jsem udělala pokus. Dala jsem do pračky 20 ml Permonu U Color na 30 stupňu C bez namáčení bez předepírky! A kalhoty jsou jako nové! Jednoduché a účinné.

 

Neškrábe

František Zach | 10.12.2010

Permon je jediný prací program, který vypere prádlo, aniž by na něm zanechal něco, co potom při nošení svědí, nebo škrábe. Jeho vůně je jemná a nevtíravá. To znamená, že pokud použiji svůj parfém, prádlo mě ho nebude "přetloukat". Děkuji za něj a doufám, že už nebudu muset mít nikdy prádlo tvrdé, škrábavé a dráždivé.

 

Pracovní oděvy

Irena Machačová – Brno | 06.10.2010

Permon B je k nezaplacení.Mastné umazané pracovní oděvy z kuchyně nejen bezvadně před praním ošetří, ale také zbaví pachu Oděvy nastříkám Permonem D, posypu Permonem B, zabalím jako amoletu do Permonky nadávkuji Permon U + Z vložím přímo do pračky, tak na hodinku pračku vypnu potom znovu zapnu a pokračuji v praní. Důležité je nepřeplnit pračku! Prádlo se musí volně motat,Permonka pomáhá mechanicky prádlo vytloukat.Permon M doplní měkkost, jemnost i vůni a postará se o správné PH.

 

Bílá je bílá

Pastrňáková Marie, Brno | 06.10.2010

Díky praní v Permonu většinu prádla nemusí žehlit a třicet let starý damaškový ubrus plný různých skvrn je dnes bělostně bílý a nejeví známky rozpadání , věřím , že mi vydrží dalších třicet let.

 

Skvrna na podlaze

Irena ze Zlína | 06.10.2010

Sousedka z povzdálí a nedůvěřivě sleduje, jak užívám produkty Missivy. Jednou za mnou vletěla celá nazlobená, že někdo udělal při stěhování hrozné skvrny po čemsi neidentifikovaném na kachličkách na chodbě (bydlím v paneláku). A už to drhla vším možným a nejde to zmizet a nejde! Prý jestli bych na to něco neměla. Zkusila jsem postupně Lili, Permon D, ale pořád byla skvrna ještě patrná. Tak jsem si řekla, když se dá odstranit "borůvková skvrna" z prádla, proč nezkusit stejný postup i zde! Takže klasika: 1/3 Permonu U, 1/3 Permonu D, 1/3 vody - tímto jsem to nastříkala a posypala Bělidlem. To jsem přikryla vlhkými novinami a nechala působit. Výsledek byl perfektní! Skvrna zmizela.
Ale mělo to i jednu "nevýhodu":
kachličky "skvrnové" měly po tomto ošetření krásnou oživlou barvu a lesk! tak jsem musela Permonem (použila jsem odpadovou vodu z praní) umýt celou chodbu, aby se kachličky sjednotily!

 

Jeřabiny

zákazník | 06.10.2010

Recept na jeřabinovou šťávu.
3 kg omytých jeřabin zaliji 1,5 l studené vody, přidám 10 dkg kyseliny citrónové a v chladu nechám stát 24 hodin ( já jsem nechala do druhého dne). Trochu ty jeřabiny pomačkám, aby pustily šťávu.
Druhý den jsem je rozmixovala, pak přecedila přes plátno. Na 1l šťávy jsem dala 600g cukru ( může být i více). Nejdříve jsem dala šťávu vařit (ne do bodu varu) přidala jsem cukr.
Chvilku jsem šťávu mírně povařila a pak jsem ji nalila ještě horkou do sklenic. Nahoru pod víčko dávám trochu rumu.

To plátýnko jsem potom namočila asi 2x do Permonu B a vyprala, dnes je bílé.

 

Re: Jeřabiny

Gobbi | 28.09.2011

Já mám tu stejnou zkušenost, jen ne s jeřabinami, ale s rakytníkem.

 

Drží barvu

Iva Klímová, Brno | 06.10.2010

Máme doma hodně batikovaných věcí a při používání běžného pracího prášku jsem musela batiku často „oživovat“, protože se barva ztrácela. V Permonu peru necelý rok a za celou tuto dobu batikované oblečení drží svou původní barvu, i když musím použít B percarbonát (mám dvě malé děti), takže peru často. Barvy drží!!
Když jsem používala Permonku, naše pračka při ždímání hodně mlátila a cestovala, proto jednotlivé složky Permonu (U, Z, D, B) dávkuji přímo do prádla v bubnu. Praní i ždímání je bez problému.

 

Termosky

Lenka Cingrošová, PRAHA – z týmu Sylvie Sojkové | 06.10.2010

posílám čerstvou velmi příjemnou zkušenost s Missivou. Už delší čas nás trápily kovové termosky, které byly potažené úsadami z černého čaje, nešly ničím vyčistit (zkoušela jsem vyčtené rady typu
- voda s jedlou sodou a nasypat tam rýži a tou to obouchat apod.) a postupně z termosky čaj chutnal tak odporně, až jsme ji přestali používat. Dneska mě najednou napadlo, vyčistit termosku Permonem B bělícím. Vždyť to perfektně čistí čaj i z utěrek, ze dřezu apod., tak to musí jít i tady. Nasypala jsem do termosek asi čajovou lžičku bělidla, nalila tam studenou vodu, protřepala a nechala jsem to působit. Úplně jsem na to zapomněla a tak to stálo v kuchyni celý den. Před chvílí jsem na to narazila....na vrchu byla hnědá pěna.....Vzala jsem tenkou štětku na nádobí a trochu to tím omyla. Vypláchla a koukám....termosky jsou DOSLOVA jako nové!!!! Ani stopa po černém povlaku. No je to zase radost, tak to hned za tepla píšu a posílám. Ať si v klidu připravíte termosky na zimu.

 

Kadeřnické barvy

p. Čechová z Hostěnic, tým Hanky Horákové | 06.10.2010

Paní Čechová je kadeřnice a moc si pochvaluje prací program Permon, protože kromě toho, že má prádlo krásně bílé, čisté, voňavé, měkké, nepráší se z něj, tak se jí daří vyprat bez namáčení skvrny od kadeřnických barev.

 

Skvrny

Eva Ondruchová, OSTRAVA - z týmu Sylvie Sojkové | 06.10.2010

Prací program je naprosto úžasný.
Zejména oceňuji Permon D proti skvrnám,
kterých není s malým dítětem opravdu nikdy dost.
Vyprala jsem s ním kde co, když ne na poprvé tak na potřetí již spolehlivě.
Někdy jsem musela trochu přitvrdit a skvrnu postříkat neředěným Permonem D,
posypat percarbonátem a nechat působit přes noc.

 

Diskusní téma: prací program

ZAPÁCHAJÍCÍ PRAČKA

polygraf, Brno | 06.06.2014

Prací sadu Permon používám již přes 10let, ale za poslední půl rok po vyprání pračka zapáchá. Je několikrát vyčištěná Mediem a super. Jenže hned po prvním vyprání do druhého dne opět zapáchá a čpí hůře než kanál. Ikdyž použiji aviváž nebo i bez ní. Před každým praním musím pračku vyčistit. Což dost zdržuje. Už jsem to konzultovala s 5lidmi a mají stejný poznatek a prý jim je to prádlo i někdy po vyprání cítit a musejí prát ještě 1x. Prosím pomozte, rozveďte diskuzi nebo napište na polygraf100@seznam.cz . Děkuji

Přidat nový příspěvek