Zkušenost s Kulíškem mladým maminkám a nejen jim !

Posílám všem svoji krásnou zkušenost a přeji všem hodně zdraví.

Seboroická dermatitida patří mezi častá kožní onemocnění postihující oblasti bohaté na mazové žlázy. Nemá však alergický podklad.  (MUDr. Milan Junášek)

SD kojenců (crusta lactea, cradle cap)

SD kojenců nejčastěji postihuje děti dobře kojené s tendencí k nadváze. Toto kožní onemocnění se vyskytuje nejčastěji v prvních 3 měsících života, případně až do 1,5 roku věku. Nejčastějším místem postižení je kštice (temeno), tvář, kožní záhyby na krku a hrudníku.

V oblasti kštice se objevují drobné žlutohnědé šupinky bez zánětlivého zarudnutí .

Jak pomoci?

Hlavičku dítěte omyjte vlažnou vodou a Kulíškem. Jemně masírujte a opláchněte. Změklé stroupky vykartáčujte kartáčem na dětské vlásky s přírodním vlasem či froté žínkou.  Pokožku můžete potřít přírodním slunečnicovým olejem a jemně masírovat.

Postup můžete zopakovat i opačně. Nejdříve potřete postižená místa slunečnicovým olejem (získáte jej v lékárnách) a dále hlavičku omyjete Kulíškem a vlažnou vodou.

Starostlivé maminky tak mají jistotu, že do jemné pokožky svého děťátka nevtírají nic škodlivého.  Každá maminka svou starostlivostí, pravidelnou péčí a správným výběrem šetrné kosmetiky přispívá ke zdraví svého šťastného děťátka. Eva Pešková, Zlín

          
                         

Kulíšek pomáhá maminkám i dětem